FAQs - Future Creative Technology Co, Ltd

FAQs

Are you a manufacturer or a trading company?

We are an LED costume manufacturer, integrating R & D, design, production and sales. Our LED strip, controller, software and mobile power bank are all exclusive products with independent property rights and obtained national patent certificates.

Është software tuaj lehtë për të vepruar?

Ne kemi zhvilluar programi të veçantë të kontrollit për kostume që shkëlqen, e cila është aq e lehtë për të vepruar dhe të kuptojnë, dhe unik në krijimtarinë. E rëndësishme është shpejtësia sinkron është shumë e saktë, ajo mund të redaktoni qindra e llojeve të ndryshme të kostumeve që shkëlqen në të njëjtën kohë, gjithashtu mund të futur muzikë dhe kostume në mënyrë simulimi shumë qartësi program redaktimi në kostume të ndizet effects.It mbështet tre kontrollorët:

(A) kontrollues të zakonshëm kartën SD.

(B) 433 kontrollues pa tel sinkron.

(C) 2.4G wireless sinkron controller.Also software mbështet në internet kontroll në kohë reale, ose kopje redaktimi program offline kontroll.

Cilat janë avantazhet e kontrollues tuaj?

Komunikimi Distanca e kontrollues tonë (kontrollues Master nën-kontrollues) arrin 2000 metra, me aftësinë e fortë anti-ndërhyrje, si dhe funksione të fuqishme, dërguesi mund të kontrollojë marrës të pakufizuar, dhe mund të përdoret online ose offline.

 

Çfarë është dallimi në mes furnizimin tuaj celular me energji elektrike dhe një në treg?

furnizimi ynë celular me energji elektrike për kostumet LED nuk është vetëm i vogël në përmasa, por gjithashtu ka rrymë shumë të madhe, pik aktuale arrin 8A, e cila është ekuivalente me rrymës totale të 4pcs furnizimit me energji mobil në treg.

Çfarë është dallimi në mes shirita tuaja LED dhe ato në treg?

rrip jonë e veçantë fleksibël LED mund të kontrollohet nga një pikë e vetme, mund të jetë deformim arbitrare, rezistenca elastik, palosjen rezistenca, jetë të gjatë shërbimi, shumë i butë dhe për të përmirësuar komoditetin e veshur. Dhe mënyrat e shumta të kontrollit: kontrollit të largët, karta programimi kontrollit sinkronizimi, 433 e kontrollit pa tel sinkronizimi.

Nëse unë ofrojnë kostume e mia (xhaketë / veshje / kapelë / këpucë etj ...) mund të shtoni dritat mbi ta?  

Po, ne mundemi, por ju do të më mirë të na ofrojnë rroba të gjysmë-të gatshme.

Mund të bëni diçka origjinale, përtej asaj që është paraqitur në faqen e internetit?

Po sigurisht. Ne nuk janë të kufizuara në planet e paraqitura në faqen e internetit, dhe që ne gëzojmë duke krijuar variacione mbi këto tema, si dhe dizajne krejtësisht të re. Ju lutem dërgoni çfarëdo përshkrimi që keni, duke përfshirë skica ose fotografi të ideve tuaja (ose rrobave bazë), dhe çdo informacion mbi buxhetin, orarin, dhe karakteristika të tjera të veçanta që mund të jenë të nevojshme. Ne do të jenë të lumtur për të bërë sugjerime.

Are the light up clothes comfortable?

Po! Rrobat tona dritë-up përdorim ekskluziv porosi LED butë rrip dhe fibra optike, krejtësisht të bërë me dorë, pëlhura është e butë, të rehatshme dhe breathable.

Are luminous costume safe to wear?

Po! Kostumet operojnë në tensionit të ulët DC5V, trupi i njeriut tensionit sigurt është 36V. Siç është rasti me shumicën e elektronikës të konsumit, pjesa më e rrezikshme është bateria. Ne ju rekomandojmë që të merrni masa paraprake të përbashkët-kuptim, siç nuk ruajtjen keys ose monedha afër kontaktet ekspozuar bateri. Dhe ne e refuzojmë jo-profesionistë modifikojë dritë-up rrobat tona, modifikim të pahijshme do të dëmtojë rrobat.

Nëse unë të urdhërojë, si në lidhje me kohën e dorëzimit?

 kohën e dorëzimit do të varet nga një sërë faktorësh, të tillë si kompleksitetin e projektimit, numrin e rrobave të përfshira, dhe ngarkesa e punës që ne tashmë jemi të angazhuar për të në atë kohë, etj Pasi një projekt i nisur, modelet tona të projektimit, kohë për dorëzim është 7-10 ditë pune. Por dizajn të ri të veçantë, zakonisht kanë nevojë për 10-15 ditë pune. Maj disa ditë më shumë se ne kemi rënë dakord në faturë është normale për çështjet e pasigurta gjatë prodhimit. Dhe zakonisht, ne do të kushtojë 2-3 ditë testin plakjes për të siguruar cilësinë.

Nëse kostumet LED ose LED rroba të lehta me fibra optike pista, mund t'i lash me ujë? 

Jo sigurisht qe jo. Ato nuk mund të lahen me ujë. Ju mund të përdorni 70% llak alkool dhe përdorni leckë të butë pastrimin e tyre.