Најчесто поставувани прашања - иднината Криејтив технологија копродукции, ООД

Најчесто поставувани прашања

Are you a manufacturer or a trading company?

We are an LED costume manufacturer, integrating R & D, design, production and sales. Our LED strip, controller, software and mobile power bank are all exclusive products with independent property rights and obtained national patent certificates.

лесен за ракување е вашиот софтвер?

Развивме посебна контрола на софтвер за прозрачна носии, која е толку лесно да се работи и да се разбере, и единствен во креативност. Важно е синхрони брзина е многу точна, тоа може да се уреди стотици различни видови на светли костими во исто време, исто така можете да вметнете музика и костими во режим на симулација програма за уредување многу јасност на костими запали effects.It поддржува три контролери:

(А) обични SD картичка контролер.

(Б) 433 синхрони безжичен контролер.

(В) 2.4G безжичен синхрони controller.Also софтверот ги подржува онлајн реално време за контрола, или копија уредување програма за контрола на офлајн.

Кои се предностите на вашиот контролер?

растојание комуникација на нашите контролер (Магистер контролер за да се под-контролор) достигнува 2000 метри, со силна анти-мешање способност и моќни функции, испраќачот може да го контролира неограничен приемник, и може да се користи онлајн или офлајн.

 

Која е разликата помеѓу вашиот мобилен напојување и еден на пазарот?

Нашиот мобилен напојување за LED костими не е само мал во големина, но, исто така, има многу голема струја, сегашниот врв го достигнува 8A, што е еквивалент на вкупната струја од 4бр мобилни снабдување со електрична енергија на пазарот.

Која е разликата помеѓу вашиот LED ленти и оние на пазарот?

Нашите специјални флексибилни LED лента може да се контролира од страна на една точка, може да биде произволна деформација, отпорност на истегнување, виткање отпор, долг работен век, многу меки и да се подобри удобноста на носење. И повеќе контрола режими: Далечински управувач, контрола на програмирање картичка синхронизација, 433 контрола безжична синхронизација.

Ако им моето носии (јакна / облека / шапка / чевли итн ...) можете да додадете светла за нив?  

Да, ние можеме, но ќе е подобро да ни понудат полу-готови облека.

Може да се направи нешто оригинално, подалеку од она што е прикажано на веб страницата?

Да секако. Ние не се ограничени на дизајни прикажан на веб-сајт, ние уживаме во создавањето варијации на овие теми, како и целосно нови дизајни. Ве молиме испратете било опис што ги имате, вклучувајќи скици или слики од вашите идеи (или база облека), како и сите информации за буџетот, распоред, и други специјални функции кои би можеле да бидат потребни. Ние ќе бидеме среќни да се направи предлози.

Are the light up clothes comfortable?

Да! Нашите светло-up облека користат исклучиво сопствени меки влакна LED лента и влакна, целосно рачно изработени, ткаенини е мека, удобно, и дише.

Are luminous costume safe to wear?

Да! Костимите работат на низок напон DC5V, безбедно напон човечкото тело е 36V. Како што е случај со повеќето електроника, најопасниот дел е батеријата. Ние препорачуваме да ја заеднички-свест мерки на претпазливост, како што не чување на клучеви или во близина на монети изложени контактите на батеријата. И ние го одбиваме не-професионалци менува нашиот светло-up облека, несоодветната модификација ќе ја оштети облека.

Ако сум цел, како за време на испорака?

 Време на испорака ќе зависи од голем број на фактори, како што се сложеноста на дизајнот, бројот на облека кои се вклучени, и на обемот на работа што ние веќе сме посветени на во тоа време, итн Откако проектот е започната, нашите сопствени дизајн модели, време на испорака е 7-10 работни дена. Меѓутоа, новите посебен дизајн, обично треба 10-15 работни дена. Мај неколку дена повеќе отколку што се согласија за фактура е нормално за несигурни прашања за време на производството. И обично, ние ќе чини 2-3 дена стареење тест за да се обезбеди квалитет.

Ако LED костими или LED светло облека оптички влакна валкани, да ги мијат во вода? 

Не, се разбира не. Тие не можат да се мијат со вода. Можете да ги користите 70% алкохол спреј и користете мека крпа исчистете ги.